TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport
 

Mobilizacja struktur nerwowych

 
Dostępne terminy: 2020

 


 

Cel kursu:
Poprzez ukierunkowany schemat leczenia nauczycie się Państwo badania i mobilizacji układu nerwowego, jak również rozpoznawania i leczenia sklejeń przylegających do siebie powierzchni.Druga część informacji wyprowadza treści kursu z pierwszej części - mobilizacji układu nerwowego, poprzez przedstawienie manipulacji nerwów. Nauczycie się Państwo określania i leczenia objawów wegetatywnych.Uzyskacie teoretyczną i praktyczną wiedzę, potrzebną do stworzenia strategii leczenia pacjenta z przewlekłym bólem, jak również ułożenia programu ćwiczeń dla nerwów obwodowych i opon rdzenia kręgowego,do samodzielnego wykonania przez pacjenta.

 


Cel nauczania:
Układ nerwowy zostanie przedstawiony w prosty i logiczny sposób, nauczą się Państwo rozróżniać struktury nerwowe i nie-nerwowe, stawiać dokładną diagnozę struktur nerwowych, a przede wszystkim  badać i leczyć obwodowy układ nerwowy różnymi technikami. Nauczą się Państwo, jak powstają przewlekłe bóle i jak się one z czasem „usamodzielniają”. Nauczycie się strategii terapii, mającej na celu adekwatne leczenie pacjenta bólowego i doprowadzenie do zatrzymania spirali bólu. Dodatkowo istotne są objawy wegetatywne. Aby je odpowiednio leczyć, konieczne jest znalezienie i wpłynięcie na centrum zaburzenia wegetatywnego. Dalszy aspekt obejmuje manipulacje nerwów obwodowych, które są stosowane na bardzo mocno zrośniętych nerwach.

 


Tło:
Aby szukać wyjaśnienia objawów pacjenta wzdłuż traktu nerwowego, powinno się na nowo przemyśleć dotychczasowe interpretacje i zmodyfikować hipotezy o przyczynie problemu.Układ nerwowy wplata się swoimi końcowymi gałęziami w każdą tkankę naszego ciała.Nawet jeśli pierwotna patologia znajduje się w tkance, może ona doprowadzić do ograniczeń ruchomości w układzie nerwowym. Poprzez testy napięcia i oporu można uzyskać informacje o tym, który nerw jest zajęty i gdzie występuję ograniczenie ruchomości.Neuromobilizację można zastosować w jednostkach chorobowych, które są związanez hypomobilnością układu nerwowego: przewlekłe bóle głowy, przede wszystkim po urazie typu smagnięcia biczem, migrena, problemy rwy kulszowej, przepuklina dyskowa, parestezje, zaburzenia wegetatywne, zespół cieśni nadgarstka i zaburzenia hormonalne.

 


Zawartość kursu:


Funkcjonalna anatomia i fizjologia układu nerwowego

 • Neurobiomechanika
 • Wskazania i przeciwwskazania
 • Badanie przewodnictwa nerwowego
 • Badanie neurologiczne

 

Badanie i leczenie autonomicznego układu nerwowego

 • Leczenie i neurofizjologia przewlekłego bólu
 • Rozszerzona manipulacja nerwów obwodowych, opon mózgowych i rdzeniowych
 • Ćwiczenia do samodzielnego wykonania przez pacjenta
 • Połączenie terapii manualnej (translacja) i neuromobilizacji
 • Testowanie ruchomości nerwów tułowia oraz kończyn górnych i dolnych
 • Palpacja i manualna mobilizacja nerwów obwodowych
 • Ocena rezultatów leczenia

 


Informacje dodatkowe:
Czas trwania: 4 dni, Skrypt – w cenie kursu
Język wykładowy: j. niemiecki
Tłumaczenie: j.polski

 

 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków