TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport
 

Podstawy badania rozwoju motorycznego dziecka

 
Dostępne terminy: 2023

Opis szkolenia

Umiejętność oceny rozwoju motorycznego dziecka to absolutna podstawa każdego terapeuty, który planuje rozpocząć swoją pracę z najmłodszymi pacjentami i jest nierozłączną częścią wizyty malucha w gabinecie fizjoterapeutycznym. Przysparza on jednak wiele problemów, zwłaszcza początkującym terapeutom. Dlaczego? Być może dlatego, że często na studiach poznaje się go głównie teoretycznie i pobieżnie – za pomocą plansz i książek. Jest to oczywiście dobre źródło do powtórek, ale często nie wystarcza do tego, żeby trafnie ocenić dziecko, które podczas wizyty rusza się, jest zestresowane i może odbiegać od schematów przedstawionych na rysunkach. W jaki sposób planować więc terapię, jeśli mamy problem z oceną motoryki dziecka? Jeśli nie wiemy jakie kroki milowe dziecko powinno osiągać w kolejnych miesiącach i jak one wyglądają w praktyce?

„Podstawy badania rozwoju motorycznego dziecka” to szkolenie teoretycznie i praktycznie wprowadzające do tematyki rozwoju motorycznego małego dziecka, badania oraz planowania terapii. Podczas szkolenia poruszone zostaną najbardziej istotne tematy dla fizjoterapeuty, który chce zajmować się rehabilitacją niemowlaka i małego dziecka. Kurs jest uzupełnieniem i poszerzeniem wiedzy przekazywanej podczas studiów, a także powtórką i okazją do rozwiązania wątpliwości dla tych, którzy pewne podstawy już opanowali. Podczas 2-dniowego szkolenia poznasz możliwości oceny dziecka w różnych pozycjach i dowiesz się co powinno być alarmujące na tak wczesnym etapie rozwoju. Poznasz kamienie milowe, które dziecko powinno osiągać w kolejnych etapach rozwoju. Przygotowane materiały filmowe pokażą Ci na co szczególnie zwrócić uwagę, a zwieńczeniem kursu będzie możliwość obserwacji małego pacjenta w warunkach gabinetowych.


Dla kogo jest przeznaczone szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla studentów fizjoterapii, którzy planują w przyszłości pracować z małymi dziećmi i chcą uporządkować i zgłębić wiedzę zdobytą na studiach. Zapraszamy również studentów, którzy zajęcia z pediatrii mają jeszcze przed sobą!


Program szkolenia 

Rozwój motoryczny dziecka od 0 do 3 miesięcy.
Rozwój motoryczny dziecka od 3 do 6 miesięcy.
Rozwój motoryczny dziecka od 6 do 12 miesięcy.
Fizjoterapeutyczne badanie noworodka, kamienie milowe.
Prezentacje filmowe.
Badanie i terapia.


Cel  szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad oceny rozwoju motorycznego zdrowego noworodka i porównanie do najczęstszych zaburzeń dzieci z problemami w rozwoju motorycznym.


Czego dowiesz i nauczysz się na kursie?

Nauczysz się odstawowej oceny rozwoju motorycznego zdrowych i zaburzonych dzieci oraz podstawowych stymulacji fizjoterapeutycznych w praktyce.


Czas trwania kursu: 2 dni

Liczba godzin edukacyjnych: 13 / 45 min.

Liczba uczestników: 24

Egzamin/zaliczenie: zaliczenie na podstawie frekwencji na zajęciach

Akredytacje: brak

Dla kogo: dla studentów fizjoterapii

Informacje dodatkowe:

Każdy uczestnik powinien być wyposażony w gumową lub szmacianką lalkę do ćwiczeń podczas kursu.

UWAGA! Po ukończeniu studiów będziecie Państwo mogli skorzystać z pełnego szkolenia w danej metodzie w niższej cenie! Od regularnej ceny szkolenia, odliczymy 50%  kwoty, którą zapłaciliście za szkolenie dla studentów!

Instruktor: Sabina Lizak, Dyplomowany Terapeuta NDT Bobath dla Dzieci i Vojty

 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków